poniedziałek, 10 grudnia 2018

PHENOMENAL US - CHALLENGE 35


WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US

WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US

#phenomenalus #phenomenaluschallenge #widzialnefenomenalne #phenomenaluswidzialnefenomenalne #phenomenalusvisiblephenomenalus

W dzisiejszym wyzwaniu Fenomenalnych tematem ma być nie modowa stylizacja, a nasze myśli, odczucia jak widzimy swoją dojrzałość w otaczającej nas rzeczywistości.
Cóż znaczy niewidzialność ? nie rzucający się w oczy, niedostrzegalny, nieznaczny, a może przyczajony?  Jest wiele zamienników tego słowa, słowa, które nijak nie mogę do siebie dopasować.


A jak jest naprawdę z nami kobietami po pięćdziesiątym roku życia, czy któreś z tych stwierdzeń musi być nam przypisane ? otóż nie... cieszę się, że w tytule przewodnim użyto "widzialne", a nie "niewidzialne" bo z tym stanowczo nie zgadzam się! Każda sytuacja, każde subiektywne myślenie o sobie, jest stanem naszego umysłu, a nie ludzi otaczających nas, żadna z nas nie powinna czuć się "przeźroczysta", tylko dlatego, że przekroczyła pewien wiek. Uważam, że silna kobieta nigdy nie zniknie z pola widzenia i zawsze będzie "widzialna". I nie ma tu znaczenia czy to w rodzinie, czy w miejscu pracy albo wśród płci przeciwnej. Dla mnie najważniejsza jest akceptacja siebie, pokochanie siebie takiej jaką się jest :) i przede wszystkim bycie sobą,  a potem to już z górki ...
Ani trochę nie przeraziło mnie przekroczenie pięćdziesięciu lat, uważam, że właśnie teraz czuje się bardziej odważna i pewniejsza siebie, natomiast prowadzenie bloga tylko umocniło mnie w moim poczuciu wartości i na pewno nie jestem " niewidzialna " ;)))))
Chociaż dzisiejsze zdjęcia są w tonacji czarno- białej, pokazują, że żadne szarości nie są mi groźne :) w nich też czuję się dobrze :)

Na sobie mam:

Kapelusz/ hat - Mango
koszulka/ t-shirt - #widzialnefenomenalne
Spodnie/ trousers - tk maxx
Buty/ shoes - Dr Martens
Okulary/ glasses - Firmoo
Sweter/ jumer - Lauren Vidal

Fot. Estera

WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL USWIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US


WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US

WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US

WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US

WIDZIALNE FENOMENALNE/ VISIBLE PHENOMENAL US19 komentarzy:

 1. Marzenko, piękny tekst !!! Wyglądasz FENOMENALNIE i tak jak piszesz nawet w tych czarno - białych kolorach jesteś WIDZIALNA.
  Buziaki :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzenko to właśnie Ty jesteś bardzo widziała, z czego bardzo się cieszę. Piękny tekst😍pozdrawiam serdecznie 😘

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzenko, pięknie zdefiniowałaś nasze wspólne wyzwanie Niewidzialnych :) Pozdrawiam Cię cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne buty, mam bardzo podobnie często w nich chodzę, szczególnie na slizgawice są dobre.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne buty, mam bardzo podobnie często w nich chodzę, szczególnie na slizgawice są dobre.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie to ujęłaś, nigdy nie powinnyśmy stać się niewidzialne :) Twoja stylizacja też mi się bardzo podoba. Spodnie wyglądają super z resztą. Podobne widziałam w hurtowni odzieży online Sosimply.pl, wyglądają na bardzo wygodne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że zauważyłaś ten tytuł 'widzialne' - chociaż mówimy o niewidzialności kobiet. To bardzo ważne, żebyśmy sie nie poddawały różnym presjom i po prostu realizowały siebie. Super wpis i zdjęcia :) )))) Kisses - Margot :) )))

  OdpowiedzUsuń
 8. Marzenka, całkowicie się z tobą zgadzadzam. Prowadzenie bloga dodaje sił i pewności, i będę widzialna do końca moich dni.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podpisuję się pod Twoim tekstem.
  Tym razem nie zdążyłam, inne sprawy mnie pochłonęły.
  Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 10. No własnie...to bycie sobą jest w tym wszystkim bardzo ważne...
  Dobrze powiedziane...i pokazane Marzenka!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wielkie brawa za spełnianie się. Często wykonanie pierwszego kroku jest najtrudniejsze - u Ciebie widac, że nie masz z tym problemu. Działaj w ten sposób dalej!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie opnie i komentarze. Jest mi bardzo miło, że zaglądacie do mnie :)